Respect maxim pentru fanii Petrolului

Răzvan Lucescu, Mutu şi compania trebuie să muncească foarte mult, nu pentru ei, ci pentru oamenii care sunt cu sufletul la echipa din Ploieşti.

Întotdeauna pe stadionul Ilie Oană este o atmosferă extraordinară, la fel cum a fost şi astăzi. Au demonstrat că şi-n România se poate să avem suporteri adevăraţi.

La faza când a fost henţ în careu la Mutu, în loc să huiduie ca majoritatea celor care invadează stadioanele, suporterii petrolişti au făcut ceea ce trebuiau să facă. Să susţină echipa, şi au făcut asta chiar şi după ce au primit gol din acel penalty.

Şi mai este ceva, mereu este gălăgie, până în minutul 90 este o atmosferă minunată, şi, dacă se cere, chiar şi în minutele de prelungire.

Cu siguranţă cel mai important derby din România se desfăşoară între Petrolul şi Rapid, la suporteri referindu-ne. Şi da, momentan sunt la egalitate, 0-0.